Reklama


Radiofrekvenční liposukce

Pod názvem radiofrekvenční liposukce se setkáváme se dvěma odlišnými technikami. První z nich je vlastně kombinací klasické tumescentní techniky s radiofrekvenční lipolýzou. Operovaná oblast je napuštěna speciálním roztokem (tzv. tumescentní roztok). Součástí tumescentního roztoku je fyziologický roztok, anestetikum a látky, které způsobí zúžení krevních cév a tak sníží krvácení. Působením radiofrekvenční energie přístroje dochází k destrukci tukových buněk a vypnutí kůže. Zkapalněný tuk je pak odsáván tenkou kanylou, podobně jako u ostatních typů liposukce. Pacient je při vědomí a může během zákroku měnit polohu, aby výsledný efekt odsátí byl co nejlepší.

Druhá metoda radiofrekvenční liposukce, též nazývaná bezbolestná liposukce, je moderní neinvazivní neoperativní metoda, při které dochází pouze k dotyku hlavice radiofrekvenčního přístroje s ošetřovaným místem, kožní kryt není narušen. Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží, kde intenzivně zahřívá tukové buňky. Ty se začnou smršťovat a vyplavují svůj obsah, který je přirozeně odbourán lymfatickým a cévním systémem. Unipolární hlavice přístroje umožňuje léčbu celulitidy a tvarování problematických tělesných partií redukcí tukové vrstvy. Umožňuje řízené zvýšení teploty ve tkáni do hloubky 15 mm, dosahuje tedy až k tukové tkáni. Bipolární hlavice přístroje slouží k odstranění a vyhlazení vrásek a vypnutí pokožky. Zahřívá tkáň do hloubky 2-6 mm a působí na kolagenní vlákna. K modelaci postavy touto technikou se používá nejen radiofrekvence (přístroje Accent, Tripolar), ale také ultrazvuk (přístroje Ultracontour, Ultrashape, Novashape, Liposonix) nebo radiofrekvence s infračerveným zářením (Velashape). Tyto metody jsou vhodné spíše k menším úpravám, tedy ne pro velká tuková deposita, přesto se tyto neinvazivní zákroky v poslední době úspěšně prosazují. Jsou také vhodné jako korekční metody po operativní liposukci. Všechny zmíněné přístroje dokáží také úspěšně redukovat celulitidu. Následující popis se týká bezbolestné formy radiofrekvenční liposukce.

Jak vlastní zákrok probíhá?

Ošetření probíhá bez nutnosti anestezie, bez hospitalizace, po výkonu nejsou nutná žádná fyzická omezení, nenosí se kompresní prádlo, není zde riziko vedlejších účinků. Klient se ihned po zákroku vrací k běžnému dennímu režimu, může chodit do práce i sportovat. Zákrok podle potřeby opakuje za 14 dní až tři týdny. Obvykle postačí tři sezení. Mezi jednotlivými ošetřeními je nutné dodržovat zvýšený pitný režim, který usnadňuje odbourání a vyplavení destruované tkáně. K úbytku totiž nedochází ihned, ale ještě několik týdnů po aplikaci se tělo nadále tukové tkáně zbavuje. Metodu je možné provádět během celého roku.

Jaké jsou hlavní indikace?

Mezi hlavní indikace radiofrekvenční lipolýzy patří:

  • redukce celulitidy
  • tvarování postavy, redukce tuku v problematických partiích - vnější a vnitřní stehna, hýždě, oblast břicha, záda, podbradek, oblast obličeje, horní končetiny, oblast kotníků a jiné
  • vypnutí pleti, odstranění vrásek
  • vyhlazení kůže po operativní liposukci
  • léčba lipomů
  • léčba strií a rosacey

Ošetření se neprovádí u klientů s metabolickým onemocněním, onemocněním jater a ledvin, během těhotenství a kojení, u jedinců s kovovými implantáty a nádory, HIV, záněty či kožními výsevy v místě aplikace.