Reklama

Srp 07

Na některých pracovištích dostanete preventivně jednu dávku antibiotik, jinde se ani ta nepodává. Po operaci nadále žádná antibiotika užívat nemusíte.

Srp 07

Většina pracovišť, která nabízejí kosmetické operace, poskytuje také možnost jejich financování formou splátek.

Čvc 31

Ano, odstranění tuku se provádí bez ohledu na pohlaví.

Čvc 31

Dostupnost liposukce konzultujte se svým hematologem. Jsou určité případy, kdy se liposukce (čili kosmetický zákrok) pacientkám nedoporučuje.

Čvc 24

V prvních dnech menstruace je zvýšená krvácivost. Poraďte se proto se svým gynekologem ohledně posunutí menstruace nebo zvolte pro liposukci příznivější termín.

Čvc 24

Po konzultaci s Vaším endokrinologem není problém s provedením liposukce v lokalitě, kterou si zvolíte.

Čvc 24

SmartLipo je nová metoda lipolýzy, která se provádí pomocí laseru. Energie laserového paprsku působí na tukovou buňku, kterou rozloží. Tuk lze buď ponechat v těle (rozloží se podobně jako u ultrazvukové lipolýzy) nebo odsát.

Čvc 24

Nejčastěji zajišťuje prádlo klinika, kde si necháte zákrok udělat (někdy je i v ceně liposukce). Vybrat si můžete z několika velikostí, někde poskytují i šití na míru. Typ zapínání prádla je také čistě na vašem výběru. Pokud si chcete prádlo pořídit sama, zvolte určitě výrobek s certifikátem. Nošení elastického prádla je mnohdy nepříjemné, ale odborníci radí vydržet 4-6 týdnů. Nemějte strach, při sprchování ho můžete odložit. Po absolvování lipolýzy nemusíte nosit žádné speciální prádlo.

Čvc 21

Cena liposukce boků se pohybuje mezi 16 a 20 tisíci, podle pracoviště.

Čvc 21

Ne, bohužel. Liposukce je kosmetický zákrok a lékař vám tedy nemůže potvrzení o pracovní neschopnosti vystavit.

Čvc 21

Běžně se pacientkám, které podstoupily tumescentní liposukci, doporučuje zůstat doma týden, někdy se ale vrací do práce už po 2-3 dnech. Při rozsáhlejším zákroku se tato doba může prodloužit. Také je podstatné, jaké zaměstnání vykonáváte. Jinak namáháte tělo při náročné manuální činnosti, jinak v kanceláři. Po neinvazivních technikách (ultrazvuková, radiofrekvenční a laserová lipolýza) se do zaměstnání můžete vrátit ještě ten samý den.

Čvc 21

Záleží na tom, zda je příčinou nežádoucího tvaru hýždí tuk a nebo svalová tkáň. Sval liposukcí změnit nelze. Menší nedostatky se dají napravit pomocí ultrazvukové lipolýzy, u větších můžete podstoupit operační zákrok. Cena obou se pohybuje kolem 20 tisíc.

Čvc 21

Jednorázové ohýbání nebo krčení deformaci (rýhy, záhyby) na břiše nevytvoří. Snažte se ale sedět s rovnými zády a omezit například celodenní pobyt u počítače. Vyvarujte se nošení pásků a těsných elastických kalhot – alespoň 14 dní po zákroku.

Čvc 17

Elektrolipolýza je metoda, při které dochází k rozrušení tukových buněk pomocí elektrického proudu. Provádí se pomocí pod kůži se zavedených tenkých (vlásečnicových) jehel. Zákrok je nutno opakovat (5-7x během dvou týdnů). Většinou jej provádí dermatolog, cena jednoho ošetření se pohybuje okolo 1500 Kč.

Čvc 17

Obecně se doporučuje doba 6 měsíců, aby bylo tělo po předchozím zákroku dobře zahojeno. Existují ale výjimky, kdy lze korekci provést i dříve.