Reklama


Alternativy liposukce

Kromě invazivních liposukčních metod existují v současné době alternativní metody odstranění nadbytečného podkožního tuku a celulitidy. Tyto zákroky probíhají neinvazivně, bez narušení kůže. Přístroje, které jsou k těmto zákrokům používány, pracují všechny na podobném principu ultrazvukové nebo radiofrekvenční energie. Působením energie na tukové buňky dochází k jejich rozrušení a následnému odplavení jejich obsahu lymfatickým systémem. Samotný zákrok se podobá dobře známému ultrazvukovému vyšetření, kdy po kůži jezdí lékař sondou, pacient pociťuje jemné hřejivé masírování.

Zájem o neinvazivní liposukce u nás v poslední době stoupá. Pro pacienty je přínosem bezbolestnost, šetrnost a viditelná efektivita ošetření. Je však třeba posuzovat reklamní aktivity jednotlivých pracovišť kriticky a poukázat na možnou nižší efektivitu zákroku ve srovnání s invazivními metodami nebo dokonce žádný úbytek tkáně po použití některé z těchto metod. Je třeba zjistit si podrobně veškeré informace a reference, aby pacient nebyl zklamán. Zákroky vyžadují opakovaná sezení k dosažení požadovaného efektu, není nikdy zaručen trvalý efekt. Ten se liší podle struktury tkání, ošetřované oblasti, věku klienta, metabolismu a životního stylu, především pitného režimu, zdravé výživy a přiměřené pohybové aktivity.

Nejpoužívanější metody

Accent

Tato metoda využívá k destrukci tukové tkáně radiofrekvenčí energii. Umožňuje i léčbu celulitidy, vypnutí a omlazení pokožky, rekukci kožních vrásek a záhybů, léčbu lipomů a rosacey. Unipolární hlavice přístroje zajišťuje řízené objemové zvýšení teploty ve tkáni do hloubky 15 mm, dosahuje k tukové tkáni a redukuje celulitidu. Bipolární hlavice zahřívá tkáň do hloubky 2-6 mm, působí na kolagenní vlákna a slouží k odstranění a vyhlazení vrásek a vypnutí pokožky. Doba trvání výkonu je 30 – 45 min, podle velikosti ošetřované plochy. Během jednoho sezení je úbytek tukové tkáně asi 1 - 6 cm, obvykle postačí 3 sezení s odstupem 14 dnů. Po výkonu je možné pokračovat v běžných aktivitách. Ošetření lze provádět ve všech ročních obdobích.

Ultrazvuková lipolýza

Přístroje pro tento typ výkonu jsou známy pod názvy Ultracountour, Ultrashape, Novashape. Při této metodě jsou tukové buňky narušovány ultrazvukem přes kůži a poté jsou přirozeným metabolismem odbourány a odplaveny lymfatickým systémem. Výkon je třeba několikrát opakovat do dosažení požadovaného úbytku tukové tkáně.

Spa RF

Spa RF je radiofrekvenční přístroj s unipolární hlavicí umožňující odstranění tukových vrstev, redukci celulitidy, strií a vypnutí pokožky. Přístroj umožňuje řízené objemové zvýšení teploty ve tkáni do hloubky 15-20 mm. Ošetření trvá 15-45 minut v závislosti na ošetřované oblasti. Výkon je stejně jako ostatní jmenované alternativní metody bezbolestný a nevyžaduje rekonvalescenci, výsledky jsou většinou patrné již po prvním ošetření.

Tripollar

Radiofrekvenční přístroj Tripollar využívá patentovanou tripolární technologii. Dochází k násobení efektu bipolární radiofrekvenční energie ovládáním toku energie mezi třemi elektrodami. Změnou polarity jednotlivých elektrod a jejich aktivací dochází k soustředění velkého množství energie v podkoží s intenzivním prohříváním tkáně, které způsobí rozpouštění tukových buněk, zvýšení místního metabolismu, kontrakci kolagenových vláken a stimulaci jejich tvorby. Ošetření přístrojem využívajícím tripolární energii je zcela bezbolestné a výsledky jsou viditelné ihned po prvním ošetření. Zákrok vyžaduje většinou 6-8 sezení k dosažení dlouhotravajího efektu. Kromě redukce tukové tkáně umožňuje lifting obličeje, vyhlazení pokožky po liposukci, vypnutí pokožky a kožních vrásek a další.

Velashape

Velashape je v současné době nejmodernější technologie, která spojuje účinek radiofrekvenčního a infračerveného záření s mechanickou vakuovou masáží. Dokáže zredukovat celulitidu a vytvarovat problémové partie těla. Při zákroku dochází ke zvýšení metabolické aktivity ve tkáni, zlepšení cirkulace lymfy a přerušení pevné vazby mezi tukovými buňkami s následnou redukcí jejich velikosti. Jednotlivé aplikace se provádějí s odstupem jednoho týdne a délka aplikace je 15-45 minut. Struktura ošetřované zóny se postupně mění, pokožka se vyhladí a vypne, navrátí se elasticita a zredukuje se celulitida.

Liposonix

Liposonix je přístroj, který dokáže pomocí vysokých frekvencí ultrazvukového vlnění narušovat tukové buňky v podkoží, které jsou pak mízním systémem odplaveny z organizmu. Jedná se o další neinvazivní, bezbolestnou a bezpečnou metodu tvarování těla.

Cellu M6

Neinvazivní metoda odbourávání celulitidy a tvarovaní těla. Pomocí přístroje Cellu M6, který pracuje na principu nastavitelného podtlaku a válečkové masáže se narušují tukové buňky a odplavují se spolu s toxiny lymfatickým systémem. Zvyšuje se prokrvení pokožky a navrací se její elasticita. Trvalost efektu je značně individuální.

Green Cavite Prestige

Ošetření přístrojem Green Cavite Prestige je založeno na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku. Působením ultrazvukových vln dochází k destrukci tukové tkáně, která je pomocí lymfatického systému vyloučena z těla ven. Metoda je také využívána k opravám nerovností. Jedno ošetření přístrojem Green Cavite Prestige trvá 40 minut a nejvíce je efekt viditelný po prvním sezení. Četnost se opakuje individuálně. Zákrok je pociťován jako hřejivá masáž. Následně se provádí lymfodrenáž, která rozpuštěný tuk uvolní z těla a rozproudí metabolismus.